O integracji sensorycznej

Fragment programu "Sekrety Mądrej Niani" TVNStyle. Emisja 7 marca 2009


 

Co to jest integracja sensoryczna?

Na czym polegają procesy integracji sensorycznej u dziecka? Które zachowania mogą wskazywać na to, że dziecko ma zaburzenia integracji sensorycznej? Wyjaśnia Zbigniew Przyrowski - psycholog kliniczny, terapeuta integracji sensorycznej.


 

Zaburzenia integracji sensorycznej

Od czego są one uzależnione? Jak objawiają się wczesne zaburzenia integracji sensorycznej? Co to znaczy, że dziecko ma zaburzenia integracji sensorycznej? Wyjaśnia Zbigniew Przyrowski - psycholog kliniczny, terapeuta integracji sensorycznej.


 

 

Co to jest dyspraksja?

Czy kłopoty ze sprawnym ubieraniem się lub z wiązaniem butów mogą wskazywać na dyspraksję? Wyjaśnia Zbigniew Przyrowski - psycholog kliniczny, terapeuta integracji sensorycznej.


 

Historyczne zdjęcia dr Jean Ayres

Twórca metody Integracji Sensorycznej, pracownik naukowy Uniwersytetu Południowo-Kalifornijskiego w Los Angeles. Film zapraszający na szkolenie wprowadzające w zagadnienia Integracji Sensorycznej.Temple Grandin:
Światu potrzeba umysłów różnego rodzaju.

Wysokofunkcjonująca osoba z autyzmem - doktor nauk o zwierzętach na Colorado State University, autor bestsellerów, konsultant przemysłu mięsnego ds. zachowania zwierząt. Jest zaangażowana w popularyzację wiedzy o autyźmie. (można włączyć polskie napisy)